Degustace v roce 2017

Vegetační sezona v roce 2016 nezačala zrovna optimálně. Začátkem května zasáhly téměř celou Evropu mrazy, které na Moravě poničily část vinic. Takže bylo jasné, že bude úroda 2016  množstevně zredukována.

Však o prázdninách začali být časté, i když málo vydatné deště a po několika extrémně suchých letech to byl průměrně upršený rok.

Na podzim a vinobraní začalo intenzivně svítit slunce a svítilo takovým způsobem, že denní teploty byly až kolem 30 stupňů celsia.

Ve vinicích začaly dozrávat do krásných cukernatostí hrozny a díky zpožděnému zrání v nich zůstaly zachovány příjemné kyselinky.

Většina hroznů měla nadprůměrnou cukernatost za současně žádoucího velmi vysokého obsahu kyselin. 

Víno 2016 by tedy mohlo být teoreticky dobré. Bude ho málo, ale v případech, kde se to s vínem dobře umí, by mohlo být opravdu výborné. Malé množství sice nepotěšilo, ale tato situace v ročníku 2016 nastala v celé Evropě. Nízkou úrodu dokonce hlásí i některé zámořské vinařské oblasti, takže se moravská vína určitě nedostanou do nevýhody, naopak díky kvalitě získají výhodu.

Na degustační sezonu 2017 jsme vybrali vinařství:

Lahofer, Hort, Císařské sklepy Horák, Vinařství Vichard

ochutnáme vína i ze Španělských oblastí Rueda, Rioja, Ribera Del Duero

z Francie jsme vybrali oblast LANGUEDOC

Chile  bude zastupovat vinařství Casas del Bosque, které se jako jedno z mála nachází v Casablanca Valley. Jde o privilegované místo v Chile, určené pro produkci prémiových vín a uznané jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon Blanc.

neochudíme ani milovníky Argentinských Malbecu z oblasti Mendoza

 

1. Ochutnávka  Znovín Znojmo

Sauvignon Lacerta pozdní sběr 2016 – vítěz ochtnávky v Extravínu U labutě

2. Ochutnávka  Lahofer, Hort, Piálek & Jager  15.9.2017

Tramín červený pozdní sběr 2016 – vítěz ochtnávky v Extravínu U labutě

3. Ochutnávka  rakouských vín WARGAM, WEINVIERTEL, BURGENLAND  6.10.2017

Tramín červený pozdní sběr 2016 – vítěz ochtnávky v Extravínu U labutě